Jesień to wszystko o obejmowaniu swojego zdrowia i dobrego samopoczucia, więc dlaczego nie dać sobie zastrzyku zdrowia poprzez wprowadzenie kilku zmian w swojej diecie i stylu życia?Jedzenie więcej sezonowej i zdrowej żywności oraz wyeliminowanie alkoholu może znacznie poprawić twoje zdrowie i samopoczucie. Możesz również spróbować zrobić domową maseczkę na twarz ze składnikami, które są najlepsze dla Twojej skóry w okresie jesiennym. Dynia jest bogata w witaminę A, która promuje kolagen i jest świetna dla Twojej skóry. Alternatywnie, możesz również dodać szczyptę cynamonu do swojej maski, aby pomóc zrównoważyć produkcję oleju w skórze. Cynamon jest również świetny do regulacji cukru we krwi, a dynia jest dobrym źródłem błonnika. Z tych składników, Twoja skóra będzie świecić w krótkim czasie!

Koenzym Q10

Jeśli czujesz się mniej niż peppy, może brakować Ci koenzymu Q10 (Co-Q10). Jest to składnik odżywczy, który pomaga chronić Twoje komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Jeśli masz ponad 40 lat, prawdopodobnie brakuje Ci Co-Q10, a przyjmowanie suplementu może pomóc Ci zwalczyć oznaki starzenia, takie jak zmarszczki i bóle stawów. Może również pomóc w niepokoju i zmęczeniu. Co-Q10 znajduje się w wielu produktach spożywczych, w tym w rybach, mięsie i jajach, ale bardzo niewiele osób otrzymuje jego wystarczającą ilość każdego dnia. Przyjmowanie suplementu Co-Q10 może pomóc w ochronie komórek i utrzymać uczucie większej energii przez cały dzień.

Organiczna ciemna czekolada

Czekolada jest podstawą diety większości ludzi, ale niewielu wie, że jest ona w rzeczywistości pełna antyoksydantów i składników odżywczych. To świetne źródło magnezu i witaminy E, które są pomocne w łagodzeniu stresu i poprawianiu nastroju. Ciemna czekolada jest najbardziej korzystna, ale upewnij się, że wybierasz wersję organiczną, ponieważ jest ona wolna od pestycydów, a zatem lepsza również dla Twojego wnętrza. Najlepiej jeść niewielką ilość każdego dnia, ponieważ jest ona wysokokaloryczna.

Tłuszcze omega-3

Tłuszcze omega-3 to niezbędne tłuszcze, których Twój organizm nie potrafi sam wytwarzać. Oznacza to, że musisz je pozyskiwać z diety. Są one świetne dla Twojego serca, stawów, skóry i mózgu. Ryby są najlepszym źródłem tłuszczów Omega-3, ale jeśli nie jesz ryb lub nie chcesz spożywać ilości niezbędnych do uzyskania zalecanego dziennego spożycia, możesz przyjmować suplementy. Istnieje wiele badań łączących niskie spożycie tłuszczów Omega-3 z obniżonym poziomem energii i nastrojem, a także z poważniejszymi chorobami, takimi jak wysokie ciśnienie krwi i choroby serca. Uzupełnianie tego składnika odżywczego może pomóc w zapobieganiu wielu z tych chorób.