Suszarka do włosów z jonizacją - dlaczego warto ją wybrać?Jonizacja to funkcja, w którą wyposażone są bardzo często nowoczesne suszarki fryzjerskie, ale nie tylko. Wybierając profesjonalny sprzęt z opcją jonizacji, należy mieć na względzie, iż jego cena będzie znacznie wyższa. Czy warto zapłacić więcej za tego typu suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów z jonizacją – czy warto ją wybrać?

Suszarki do włosów są przydatne, kiedy konieczne jest szybkie przygotowanie się do wyjścia na imprezę lub do pracy. Urządzenie do użytku domowego generuje wysoką temperaturę, co pozwala na szybkie schnięcie włosów, nawet jeżeli wymyliśmy je parę minut wcześniej. Niegdyś w salonach fryzjerskich, a obecnie dostępne powszechnie są modele z funkcją jonizacji, takie jak w sklepie: fryzjersklep.pl. Czy warto kupić takie urządzenie?

Zwykłe suszarki do włosów generują wysoką temperaturę, co może stanowić przyczynę elektryzowania się kosmyków. Kiedy na powierzchni włosów znajdą się ładunki elektryczne (a dokładniej ładunki dodatnie), otworzą się także ich łuski. W rezultacie cała struktura podatna jest na uszkodzenia mechaniczne, włosy stają się też nieprzyjemne w dotyku. Można tego uniknąć, stosując suszarkę z jonizacją.

W jaki sposób działa jonizacja w suszarce do włosów?

Jonizacja to proces, w czasie którego dochodzi do wytworzenia jonów ujemnych, dzięki czemu zwalczane są skutki działania zbyt gorącego powietrza. Suszarka neutralizuje jony dodatnie, co ma zapobiec puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Jej rolą jest sprawienie, aby włosy po myciu oraz suszeniu nie straciły blasku i prezentowały się zdrowo.

Jakie zalety ma jonizacja?

Czy jonizacja przynosi satysfakcjonujące rezultaty? Oczywiście, że tak. Po użyciu suszarki z taką funkcją włosy stają się przyjemne w dotyku, nawilżone, mocniejsze i bardzo błyszczące. Łuski włosów są zamykane, dzięki czemu zmniejsza się też podatność na uszkodzenia. Łatwiejsze staje się także stylizowanie fryzury - czynność ta powinna zająć maksymalnie kilka minut.

Jak korzystać z funkcji jonizacji w suszarce?

To bardzo łatwe. Zwykle suszarki generujące jony ujemne mają specjalny guzik. Należy go wcisnąć oraz odpowiednio długo przytrzymać, żeby urządzenie rozpoczęło emitowanie ujemnych ładunków elektrycznych. Należy mieć w tym wypadku na względzie, iż sama jonizacja jest procesem, który odbywa się niezauważalnie. Oznacza to, iż po uruchomieniu funkcji jonizacji, suszarka nie będzie się zachowywała inaczej, niż dotychczas. Rezultat jonizacji jest widoczny wyłącznie poprzez jego wpływ na wygląd włosów.