Jednym z przedmiotów obowiązkowych na maturze jest matematyka. Nie można iść na studia bez zaliczenia podstaw, oczywiście to samo dotyczy języka polskiego i języków obcych. Dla wielu to niezbyt dobra wiadomość, ponieważ matematyka okazuje się jednym z najbardziej problematycznych przedmiotów nie tylko podczas nauki w szkole, ale również na samej maturze. Warunkiem koniecznym jest napisanie jej na minimum 30%, a być może w przyszłości minimalny wynik wzrośnie do 50%. Jak więc przygotować się do napisania jej na najwyższym poziomie? Jakie informacje są potrzebne i jak je zdobyć? Jakie źródła mogą być przydatne przy pisaniu egzaminu z matematyki? Zobacz, jak przygotowujesz się do tego nielubianego przedmiotu maturalnego!
Warto skorzystać z pomocy
Dla osób, które nie rozpoczynają przygotowań na ostatnią chwilę, dobrym rozwiązaniem są korepetycje. Jeśli masz duże opóźnienia i nie wiesz od czego zacząć, najlepszym rozwiązaniem jest prośba o pomoc profesjonalisty. Zajęcia z odpowiednim nauczycielem mogą Cię pozytywnie zaskoczyć wysoką efektywnością i znacznie wyższym wynikiem egzaminu końcowego, niż mógłbyś się spodziewać. Dobry korepetytor dostosowuje materiał do Twoich upodobań, ułatwiając naukę. Podkreśla to, co najbardziej Cię niepokoi i pomaga natychmiast to zrozumieć. Dzięki indywidualnemu podejściu to, co sprawiało Ci najwięcej problemów w szkole, jest o wiele łatwiejsze. Najważniejsze jest to, abyś nie wahał się zadawać pytań o rzeczy, których nadal nie rozumiesz.
Popatrz, na poprzednie lata
Nie można zaprzeczyć, że egzamin maturalny z matematyki jest najbardziej trudnym ze wszystkich egzaminów maturalnych, które piszemy. Jego zaletą jest jednak dosyć spora schematyczność. Zacząć należy od tego, że trwa to zawsze 170 minut, w sumie zadań jest 35 - 28 zamkniętych i 7 otwartych. Nie jest to jednak jedyny taki wzorzec, występuje również w zadaniach. Zauważysz to zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się rozwiązać maturę z poprzednich lat. Każdy test z matematyki ma określone zadania, sekcje. To powie ci, czego potrzebujesz do nauki. Po przejściu wszystkich sprawdzianów maturalnych, warto zakupić arkusz zawierający przykładowe zadania, które nie były wykorzystywane na maturze, ale zostały stworzone na potrzeby praktyki ucznia.
Przygotuj się
Przygotowując się do egzaminu, musisz pamiętać o zebraniu wszystkich ważnych materiałów, które pomogą Ci się przygotować. Korzystaj z innych źródeł, wykonuj ćwiczenia. Nie wyrzucaj podręczników do liceum, ponieważ są one prawie niezbędne do przygotowania się do tego egzaminu. Takie podręczniki możesz kupić na https://sklep.nowaera.pl/category/podreczniki-szkolne/szkoly-ponadgimnazjalne. Jeśli byłeś pilnym uczniem i robiłeś notatki na lekcjach, zbierz wszystkie zeszyty, znajdziesz tam rzeczy, których nie ma w podręczniku. Przydatne są również źródła internetowe, quizy lub ćwiczenia na stronach to świetny pomysł na poszerzenie wiedzy.
- Zewnętrzny materiał partnerski