To co fascynujące

Uwaga! Czytanie niszczy indolencję

U

Czy jesteś wolnomyślicielem? Osobą inteligentną, która opiera życie na wiedzy i doświadczeniu? Czy zastanawiasz się nad problemami życia codziennego i problemami świata? Czy jesteś już zmęczony ciągłym myśleniem na temat swojego życia, życia twojej rodziny lub generalnie myśleniem na temat czegokolwiek? Czy masz problem z wyrażeniem jednoznacznej opinii na dowolnie zadany temat? Czy sprawia ci trudność sprowadzanie wszystkiego do uproszczonych kategorii dobra i zła? Czy w każdej sprawie dostrzegasz wiele wątków, punktów widzenia i możliwości? Czy szanujesz i nie wyśmiewasz opinii innych ludzi? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, możesz mieć problem!

W takim wypadku powinieneś spróbować… Internetu. Ciągłe przeglądanie Internetu prowadzi do indolencji umysłowej, radykalizmu poglądów i wrogości wobec wszystkich, którzy nie mają tych samych przekonań co ty. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak przeglądanie Facebooka, który wyświetla akurat te treści, z którymi się zgadzasz. Miło jest też przystąpić do jakiejś grupy internetowej, w której można się zdrowo pokłócić z innymi i wypomnieć im głupotę bez konsekwencji.

Naukowcy dowiedli, że już 10 minut Instagrama dziennie prowadzi do ignorancji i postępującego zaniku myślenia. Jednak najlepsze rezultaty osiąga się w przy połączeniu Internetu i telewizji. Codzienne oglądanie telewizji prowadzi do wypatrzenia poglądów i agresji względem różnorodności przekonań. Dowodzą tego miliony badań. Zresztą, nie trzeba wierzyć mi na słowo, wystarczy posłuchać Andrzeja.
Oto wypowiedz Andrzeja przed kuracją.
– Polska demokracja jest w fazie rozwoju, nie ma się co dziwić, że tak mocno ścierają się poglądy; przechodziły przez to wszystkie państwa Europy zachodniej.
A oto wypowiedź tego samego Andrzeja już po 3 miesiącach Internetu i telewizji.
– Jebać wszystkich, Polska dla Polaków, precz z komuchami i gejami, wszystko musi być tak jak ja mówię, że ma być bo jak nie, to to debile tak mówią przecież, gaz, gaaz, gaaaaz!

Telewizja, jeżeli podawana codziennie w formie wiadomości, filmów lub seriali możne znaczne zredukować symptomy zwane indywidualnością, myśleniem niezależnym czy autentycznością. Telewizja pomogła milionom ludzi na całym świecie uwolnić się z bólu wywołanego – myśleniem! Więc pożegnaj się z zadawaniem skomplikowanych pytań i uczestnictwem w inteligentnych debatach. Za to przywitaj się z serialami, Faktami lub Wiadomościami, kłótniami w Internecie, zdjęciami ludzi jedzących jedzenie, albo gdzieś podróżujących, przypierdalaniu się do wszystkiego w komentarzach i wszechobecnej indolencji. Przecież za myślenie nikt nie płaci!

Kiedy następnym razem wpadnie ci w rękę książka, albo będziesz uczestnikiem inteligentnej rozmowy, debaty czy, chroń Panie Boże, wykładu, pamiętaj aby zamknąć oczy i uszy natychmiast bo to niszczy indolencję. W takim wypadku zaleca się podwoić dawkę internetu i telewizji przez kolejny tydzień. Pamiętaj również, że tylko najgłupsi się edukują, idą na studia czy rozwijają w jakiejkolwiek firmie. Ty sobie możesz zwyczajnie poleżeć przed telewizorem z telefonem w ręce, który ma przecież dostęp do Internetu, czyli całej wiedzy świata, a tam, w Internecie, wszystko napisane jest poprawnie. Prawda? No!

O autorze:

Tomasz Mirecki

Dodaj komentarz

20 + 17 =

To co fascynujące

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie