To co fascynujące

Na wypadek, jeżeli jeszcze tego nie kumasz

N

Co tam? Co tam? Co tam? Co tam?

Dobra, nieważne!

Słuchaj tego.

Żyjesz! A to znaczy, że jeszcze nie osiągnąłeś swojego szczytu, to znaczy, że możesz więcej, niż ci się wydaje. Możesz nawet to, co wydaje się nieosiągalne. Możesz zrobić więcej, więcej widzieć, rozumieć więcej, więcej doświadczać.

Dzieje się to, na czym się skupiasz.

Nie… właściwie jest znacznie łatwiej. Staje się to, o czym myślisz. Energia płynie tam, gdzie ją posyłasz. Masz trzy narzędzia do kierowania energią. Są to: myśli, mowa i czyny. Żebyś później nie miał pretensji o to, że coś ci się nie udało. Jak źle myślisz, źle się dzieje, jak źle mówisz, dzieje się źle, jak źle postępujesz, również źle się dzieje. Nie ma prostszych zasad w życiu.

Dobra, bierzemy to poziom wyżej.

Nie kiedy indziej a teraz właśnie powinieneś czuć się niepokonany, pełen energii i szczęścia. Czuć siłę! Udowodnię to. Myślisz, że rozwiązanie problemów w twoim życiu pomoże ci to życie zmienić? To pułapka. Jeżeli nawet rozwiążesz wszystkie problemy życia, nic się nie zmieni. Dzieje się to, na czym się skupiasz. Czy ty mnie słyszysz? Przyznaj się, kiedy myślisz, myślisz w języku, prawda? A język… jeżeli tego jeszcze nie wiesz, to będziesz w szoku… język nie reprezentuje rzeczywistości. Nie wierzysz? To powiedz, z czego zrobione jest drzewo? Jak powiesz, że drewniany stół zrobiony jest z drewna, to będziesz miał rację. Ale drzewo? Drzewo nie jest z drewna, to absurd. Język ma mnóstwo takich właśnie duchów. Na przykład, ugryź się w zęby, albo, powąchaj swój nos. To są przykłady pełnoprawnych i poprawnych zdań, które, w rzeczywistości, są całkiem absurdalne. Wiesz, ile jeszcze takich zdań wypowiadasz, ile takich absurdalnych myśli myślisz codziennie? Dużo.

Dzieje się to, na czym się skupiasz.

Chcę, żebyś zrobił mi przysługę. Bo myślisz jakieś negatywne bzdury, mówisz głupoty, postępujesz dziwnie. Znajdujesz się w negatywnej strefie. Chcę, żebyś wiedział, że aby zabrać sprawy poziom wyżej, jedyną rzeczą którą musisz zrobić, by być tam, gdzie nigdy jeszcze nie byłeś, to zmienić swoje myślenie. Po prostu. Nic wcześniej nie musi się wydarzyć, niczego nie musisz osiągnąć, niczego zrozumieć. Po prostu zmień myślenie, za nim pójdzie mówienie, na końcu, działanie. Zgadnij, kto jest znany z głoszenia tej mądrości? Dobrze mówisz, Arystoteles!

Dzieje się to, nad czym się skupiasz.

Słyszysz mnie teraz?

O autorze:

Tomasz Mirecki

Dodaj komentarz

To co fascynujące

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze