To co fascynujące

Ludzie podli

L

Ludzie podli sieją niepokój. Spotykam ich na co dzień. Prymitywnych, głupich,
złych, podłych. To, że mają umiejętność liczenia, potrafią myśleć logicznie, są pomysłowi. To wszystko nic nie znaczy jeżeli mają podłość w sobie. Podłość śmierdzącą. Czuć ich na odległość. Możesz ich nie poznać na pierwszy rzut oka. Zasłaniają się armaniego zapachem i garniturem od Kelwina Klajna. Koszulą od Tomasza Hilfingera. Adekwatnie do ilości śmierdzącej kasy, którą “załatwili”. Tak, znam ich na wylot. Kiedy na nich patrzę to serce mnie boli. Ludzi podli nie zarabiają pieniędzy. Nie wiedzą co to praca. Tworzą układy, kręcą się a pracę kojarzą z czymś gorszym. Mają zajebiste koszule – nie muszą pracować. A. No i buty mają. Od Lui Witona, kupione w sklepie z wykładziną na podłodze. Muzyka grała w garażu kiedy wjeżdżali samochodami z wielkimi kołami. Samochód wielki, oni mali. Mali ludzie.

Ludzie podli sieją niepokój. Nie wojnę, ale niepokój. Wojny się boją. Na wojnie widać słabości człowieka. Ludzie podli są słabi. Przy pierwszej konfrontacji chowają się pod stół jak robaki uciekające przed światłem. Kiedy nastaje wojna uciekają. Kiedy trwa niepokój cieszą się i radują. Sieją go bez opamiętania. Trwają w konflikcie. Lubią straszyć. Wykorzystują zakamarki prawa. Naginają zasady dla własnej korzyści. Robią źle, ale nigdy nie przekroczą progu oficjalności. Zawsze mogą zaprzeczyć. Przekonają każdego o swoich dobrych intencjach. W państwie prawa są niewinni. W państwie wojny są zdrajcami. Sąd wojenny patrzy racjonalnie, sąd państwowy patrzy przez zasady prawa. Prawo można oszukać. Przed wyrokiem racjonalnym uciec się nie da. Kiedy człowiek podły znęca się nad drugim ten może wytoczyć mu wojnę. Na wojnie osądzi go i wyrok wyda sąd wojenny. Zabije go bez uzasadnienia. To jest sprawiedliwe. Kiedy poszkodowany nie wypowie człowiekowi podłemu wojny naraża się na postępowanie w świetle prawa i zasad. Wtedy raczej przegra. Bo człowiek podły jest inteligentny. On wiedział co robi kiedy był podły. Nie można im niczego zarzucić, bo zawsze mogą zaprzeczyć, zawsze maja dobre intencje. Przed sądem prawa znajdą usprawiedliwienie. Zostaną uniewinnieni. Będą jeszcze bardziej podli.
Ludzie podli sieją niepokój bo boją się starości. Nigdy nie myślą o śmierci. Nigdy nie myślą o porażce. Chodzą na siłownię. Biegają. Robią operacje plastyczne. Wszystko po to, żeby nie widzieć starości w lustrze. Starość odbija się na twarzy człowieka pokazując całą przeszłość. Dzięki temu człowiek staje się mądry. Przeszłość nieciekawa jest dla ludzi podłych. Myślą oni tylko o tym co będą mieli w przyszłości, ale brzydzą się starością. Starość jest piękna dla tego, który widzi coś ponad ciałem. Człowiek podły popchnie człowieka starszego na ulicy. Popchnie go w taki sposób, żeby nie było widać, że zrobił to celowo. Popatrzy na niego z pogardą. Pomyśli sobie, że to jego wina, że jest stary. Później pójdzie do spa. Zapłaci za masaż, który zrobi mu inny człowiek, którym gardzi. Masaż jest za darmo. Dostał go, bo obiecał perspektywę czegoś innego. Nigdy jednak jej (tej perspektywy) nie spełnił. Tak jak jego życie – też nigdy nie będzie spełnione. Bo człowiek podły przedłuży młodość, ale nigdy młodości nie zazna.  Będzie miał dużo pieniędzy, ale nigdy nie będzie bogaty. Będzie kochał, ale nigdy nie poczuje miłości. Będzie się uśmiechał, ale nigdy nie będzie się śmiał. Będzie się modlił, ale nigdy nie poczuje Boga. Będzie ćwiczył, ale nigdy się nie zmęczy. Będzie chciał, ale nigdy nie będzie miał woli. Będzie w stanie, ale nigdy nie będzie mógł…
Ludzie podli sieją niepokój bo boją się impotencji. Najbardziej przeraża ich stan niemocy. Chcą ciągle móc. Stanem idealnym jest dla nich wszechmoc. Kiedy będąc blisko śmierci uświadomią sobie, że to nie moc jest ważna, ale ważne jest stworzenie poczują, że zmarnowali życie. Ludzie podli utożsamiają potencjał z mocą. Szkoda, że nie dostrzegają tej oczywistej prawdy – potencjał jest twórczością. Potencjał to siła w człowieku, która użyta odpowiednio tworzy coś nowego. Ale twórca, kiedy tworzy, traci wszystko co ma. Tak jak potęga penisa, który po stworzeniu wydala siebie całego, maleje i chowa się. To jasne dla każdego kto ma serce. Ludzie podli serca nie mają. Chcą aby ich potencjał utrzymywał wszystko w gotowości. Zażywają viagrę. Ich penis jest twardy długo. Szkoda tylko, że nie przeżyją orgazmu.
Znam ludzi podłych. Sieją oni niepokój. Poniżyli mnie. Opluli. Popchnęli. Kiedy na nich patrzyłem serce mnie bolało. Kiedyś się ich bałem. Nie wiedziałem, że ich siła jest pusta. Nie wiedziałem, że sieją niepokój. Ja przygotowałem się na wojnę. Oni uciekli. Śmieję się do łez.
 
 
tytuł inspirowany słowami utworu fisza – wojna.
https://www.youtube.com/watch?v=pzv3KMHiHaY

O autorze:

4 komentarze

 • Podły jest mój sąsiad, który codziennie poprzez wyzwiska i krzyki upadla swoją żonę, chodzi on w jeansach marki”no name” prawdopodobnie kupił je na bazarze, podła jest jego żona, która dając upust swojej złości i frustracji, że ma takiego męża upadla swoje dzieci chodzi ubrana w leginsy, może z tego samego bazaru. Podłe są te dzieci, które biorąc przykład z domu upadlają swoich rówieśników, chodzą ubrane “nijak”. Cała rodzina widziałam jeździ starym Fordem. Każdy bez względu cenę ciucha którego noszą może być podły, więc nie rozumiem o co chodzi z tymi oryginalnymi,drogimi markami ubrań?, może tacy ludzie są tylko bardziej powierzchowni?, ja lubię ładnie pachnieć, chodzę do kosmetyczki czy czyni to ze mnie podłą kobietę, Boże oby nie!!!

  • Widzę teraz, że jest to kwestia bardziej skomplikowana niż pierwotnie zakładałem. Nie odpisałem od razu, bo w pierwszym odruchu byłem gotowy przyznać Ci rację. Teraz jednak nie jestem taki przekonany. Słusznie zaznaczasz problem. Słusznie porównujesz swoje przykłady do tych, zawartych w moim artykule. W tym sensie masz rację. Nie masz jednak racji w innym sensie. Tym, który teraz wyjaśnię. Tym, który ja sam rozumiem dopiero teraz. Sens ten przyszedł do mnie po głębszym zastanowieniu się, tak więc nie mogłaś o nim wiedzieć czytając mój artykuł.
   Wyjaśniam. Pisząc o ludziach podłych miałem na myśli takiego człowieka, który miał w życiu wszystko to co dobre. Życie było dla niego mlekiem i miodem płynące. Miał pieniądze, miał kochających rodziców, ma dobre wykształcenie. Miał start życiowy. Ma byt zapewniony. Nie ma problemów innych niż te, które sam sobie stworzy. Pomimo tego jest podły dla innych. Czuje się lepszy. Chce rządzić. Chce mieć rację. Chce, żeby jego było na wierzchu. To co ma, to za mało. Chce więcej. Ale, żeby pójść po więcej potrzeba zabrać innym. A w dzisiejszych czasach łatwo zabierać innym. Łatwo, bo mamy wolny rynek i ten podły doskonale wie, że jeżeli jego ofiara się nie dostosuje, to zostanie zwolniony i zastąpiony kim innym. A ofiara ma przecież rodzinę, kredyt. Życie nie jest dla niego przyjazne. Ofiara walczy. Podły się znęca.
   Ci, których opisałaś nie mają łatwo. Zachowują się podle, ale ich podłość jest efektem choroby, braku pieniędzy, aktualnej sytuacji. I nie – markowe ciuchy nie mają nic do rzeczy. To tylko zabieg artystyczny. Widziałem ludzi wspaniałych i pięknych w lui witonie lub w tomaszu chodzili. Widziałem moich idoli – chciałbym być kiedyś choć trochę podobny do nich – jak chodzili w lakoście. To jest super. A napisałem w artykule o tych markach trochę z przekory. Jako zabieg artystyczny.
   Dzięki za ten komentarz. Dzięki niemu sam rozjaśniłem kwestię ludzi podłych. Wyszczególniłem ich z tych ludzi, których Ty opisałaś. Może kiedyś podejmę się oceny tych ludzi również. Ale dzisiaj czuję do nich więcej dobrego niż złego. Wiem, że wewnątrz są raczej dobrymi ludźmi tylko sytuacja, w której się znaleźli jest podła.

 • Sytuacja może sprzyjać byciu podłym, ale czy powoduje, że podłymi się stajemy? może Twój bogaty podły poniżył i opluł mojego sąsiada, dlatego jest on taki podły dla swoich najbliższych? albo mój sąsiad zazdrości bogatemu podłemu, że ma pieniądze, piękna żonę, duży samochód, oryginalne ciuchy i to rodzi w nim podłość? wydaje mi się, że mój sąsiad wcale nie jest dobry, sytuacja nie może być usprawiedliwieniem naszych zachowań, tej okropnej podłości z którą spotykamy się coraz częściej. Wg. Ciebie mój sąsiad jest dobrym podłym? Podły to podły, a On jest tym bardziej podły, że upadla własną rodzinę.

 • znam bardzo podłą osobę: oto skrót jej umiejętności.
  zachłanność kapitalistów równa się zachłanności moniki tarasiuk (kadrowej magny w Dąbrowie Górniczej), która pozbawiła wolności kulawego impotenta, gdyż jak możemy się domyślać obawiała się ona utraty pracy w magnie -czysta kpina. świadczy o tym gorliwość z jaką potraktowała nic nieznaczącego byłego pracownika, którego potraktowała jak ścierwo, dla czystej zabawy, a całą prawdę usunęła z portalu go work, żeby nie była widoczna jej super podłość mózgu i podłość serca. krzysiek nie jest numerkiem – ale posiada imię i nazwisko i pragnienie powrotu do firmy (chociaż tam śmierć i zniszczenie) i całe stado magnańskich psów. monika łechta się cierpieniem krzyśka i dowartościowuje cierpieniem kalekiej osoby.

Autor: panmirecki
To co fascynujące

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze